Ieškomos karių kapavietės

                     Sakoma, kad karas pasibaigia ne tuomet, kai tarp kariaujančių šalių pasirašomas kapituliacijos aktas, o tada, kai paskutinio žuvusiojo kario palaikai išnešami iš mūšio lauko ir iškilmingai atgula kapinėse.

                      VšĮ ,,Kultūros vertybių globos tarnyba“ jau du dešimtmečius rūpinasi žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kovotojų kapų paieška ir tvarkyba. 1996 liepos 4 d., Vokietijos Federacinė ir Lietuvos Respublikos pasirašė sutartį dėl vokiečių karių kapų priežiūros. Lietuva tapo viena iš 43-jų Europos valstybių, besirūpinanti I ir II Pasaulinių karų vokiečių karių atminimu – kapų priežiūra, pavienių žuvusių karių kapaviečių paieška ir jų perkėlimu.

                      Tad kreipiamės į visus su prašymu – jei jūs, jūsų tėtis ar senelis, bičiulis ar kaimynas žino ar prisimena, kur ilsisi karų ir rezistencijos aukos, kur nyksta jų kapavietės ir kapinės,  žūties ir kitos su karo įvykiais susijusios vietos,   nebūk abejingas - pranešk. 

                      Turinčius informacijos prašome susisiekti su Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos kultūrologe Kornelija Jurgaityte. Tel nr. (841) 370 333, el.paštas kornelija.jurgaityte@krpd.lt arba apsilankyti Kurtuvėnų regioninio parko direkcijoje.