Arklio diena

Krikščionybėje arklių ir arklininkų globėjais laikomi Šv. Floras ir Šv. Lauras. Šv. Mikalojus laikomas keliauninkų globėju, tačiau būtent jo vardo diena paskelbta Arklių diena (12-06).

Reminatis tautosaka, tą dieną reikia pamaloninti žirgus už sunkų visų metų triūsą. Seniau tą dieną, jiems į ėdžias šeimininkai pripildavo sočiai avižų, kad pavasario sulauktų stiprūs, o buvo kalbama, jog Kūčių naktį besikalbantys arkliai pasako likimą. Suvalkiečiai turi išsaugoję įdomų Šyvio šokdinimo paprotį tarpukalėdžiu. Na, o jau po didžiųjų metų švenčių, per Užgavėnias žemaičių būtinas personažas – raitelis su žirgu.

Tad atsidėkojant mūsų žirgiukams, Kurtuvėnų dvaro žirgyne arklio diena švenčiama jau  ne pirmus metus. Kartu su buvusiais, esamais ir būsimais bičiuliais, entuziastais šiemet ji  jaukiai paminėta  gruodžio pirmąją. Hipoterapija, Jojimo mokykla ir klubas “Kurtuva”,  jojimas žirgais, važiavimas bričkele, edukacinės programos, pačių mažiausiųjų būrelis “Žirgų bičiuliai” ir tiesiog buvimo šalia žirgų  galimybės buvo pristatytos šventės metu.  Atvykusieji galėjo pabendrauti su žirgais, juos pavaišinti morkomis, obuoliais, o patys pasivaišinti arbata, naminiais sausainiais ir kepsniais. Ačiū visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie šios šventės.

Visų mėgstančius žirgus, norinčius pabūti šalia  kviečiame mus aplankyti ir žiemą,  pajoti jaukiame, šiltame manieže, o iškritus sniegui pravažiuoti rogėmis!