Informacija apie teikiamas paslaugas

Ekskursija "Kurtuvėnų dvaro istorija"

1 val.  Ekskursijos metu susipažinsite su dvaro istorija, aplankysite vieną didžiausių Lietuvoje medinių svirnų, dvaro ratinę, rūmų terasą, parką. 

Kaina grupei - 30 eur.

1,5 val. Ekskursijos metu susipažinsite su dvaro istorija, aplankysite vieną didžiausių Lietuvoje medinių svirnų,  rūmų terasą, parką, lankytojų centro ekspoziciją dvaro ratinėje.

Kaina grupei - 45 eur.

2 val. Ekskursijos metu susipažinsite su dvaro istorija, aplankysite vieną didžiausių Lietuvoje medinių svirnų,  rūmų terasą, parką, lankytojų centro ekspoziciją dvaro ratinėje, žirgyną.

Kaina grupei  – 60 eur.

 

Ekskursija "Kraštovaizdžio įvairovė"

Atstatytoje Kurtuvėnų dvaro ratinėje įrengta Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centro ekspozicija, tema „Kraštovaizdžio įvairovė“. Lankytojai galės pasivaikščioti tarp milžinų, susipažinti su kraštovaizdžio sąranga, įvairove, kaita bei regioninio parko gamtos ir kultūros vertybėmis. Čia turės ką veikti tiek suaugę, tiek vaikai. Ekspozicijoje gausu žaidimų, dėlionių, galvosūkių, pažintinių filmukų, pasakų. Ne tik vaikams bus įdomu pabandyti iš smėlio pilti spalvotus kalnus, įspausti paviršiuje savo kūno atspaudą, pasisupti ant „milžino ašarų“, paklausyti žilabarzdžio senelio padavimų.

Ekskursijos kaina grupei  - 30 eurų.

 

Ekskursija "Gyvasis žirgo muziejus"

Kurtuvėnų Gyvasis žirgo muziejus įsikūręs įspūdingos gamtos apsuptyje alsuojančia ramybe, tačiau tuo pačiu čia verda savas gyvenimas - čia gyvena ~30 žirgų, aktyviai vyksta jojimo mokyklos pamokos, individualos pamokos, norintys visada gali pamėginti pajodinėti, pasivažinėti autentiška karieta, bričkele arba dvikinkiu vežimu, išvykos raitomis regioninio parko maršrutais, taip pat puikios sąlygos laikyti nuosavus žirgus.

Jei norite susipažinti su žirgyno istorija bei jo gyventojais siūlome ekskursiją po Gyvojo žirgo muziejų. Atvykite bet kokiu oru!

Kaina grupei - 30 eur.

 

Žygis "Juodlės pažintiniu taku"

4,5 km ilgio take įrengta 12 stotelių su stendais, pelkės apžvalgos bokštelis bei medinis takas per pelkę. 

Keliaudami su parko gidu aplankysite žemynines kopas, kelių tipų pelkes, pamatysite, kaip nuo augimo sąlygų priklauso medžių formos, rasite net Dzūkijos smėlynams būdingų augalų.

Daugiausia žydinčių augalų pamatysite birželio mėnesį. 

3 val. žygio kaina 90 eur.

 

Žygis "Vainagių pažintinis miško takas"

Tako ilgis -  4,5 km. Juo keliaujant galima grožėtis Vainagių draustinio kraštovaizdžiu, aplankyti Vainagių piliakalnį. Prie pat tako pastatytas apžvalgos bokštelis, iš kurio atsiveria vaizdas į bebrų gyvenvietę ir jų suręstą užtvanką.

Keliaudami aplink Vainagių ežerą susipažinsite su įvairiais miško augalais, miško kirtimais, kertinėmis miško buveinėmis ir dar daugeliu kitų objektų. Vainagių ežero plotas 9 ha, vidutinis gylis - 3 metrai, intakų ežeras neturi, vanduo pasipildo iš kritulių, šaltinių. Iš ežero išteka Juodupio upelis, per kurį pereisite mediniu tilteliu. Taip pat susipažinsite su samanomis, galėsite pasigrožėti viržynais, sužinosite kas yra miško kertinės buveinės, aplankysite aukštapelkę.

Trukmė 3 val.  Kaina grupei - 90 eur.

 

Žygis "Pageluvio ežerynas"

Einant pažintiniu taku, per kelias valandas pamatysite net 10 ežerų: Bijotės, Geluvos, Kurtuvos, Šermukšnyno, Raudoniuko, Barsukyno, Dubuko, Širvos, Butiškės, Juodežerio, Niaukos. Ežerus skiria aukštos, miškais apaugusios kalvos. Kompleksui išsaugoti įkurtas Pageluvio kraštovaizdžio draustinis ir „Natura 2000“ buveinių apsaugai svarbi teritorija. 

Trukmė 1,5 val. Kaina grupei  – 45 eur.

 

Ekskursija ,,Regioninio parko vertybės“

Aplankysite legendomis apipintą Girnikų kalną nuo kurio atsiveria vaizdingos apylinkės, istorinę vertę turintį, 15 km ilgio statinį, įspūdingą hidrotechnikos paminklą Ventos - Dubysos perkasą, vienus įspūdingiausių ir didžiausių pagal užimamą plotą, vandeninguosius Svilės šaltinius, ilgamete istorija turtingą Kurtuvėnų buvusio dvaro sodybą - susipažinsite su unikaliu svirnu, arklide, ratine, oficina, rūmų terasa, sodininko nameliu, parku.

Žygio trukmė - 3,5 val.

Kaina grupei - 105 eur.

 

Edukacinė programa "Laimės pasaga"

Nuotaikinga, aktyvi edukacinė programa vaikams nuo 6 iki 10 metų skirta turiningai atšvęsti darželio išleistuves, mokslo metų pradžią ar pabaigą. Keliaudami pagal žemėlapio nuorodas, vaikai "Laimės pasagos" ieško Kurtuvėnų buvusio dvaro sodybos aplinkoje, kur susipažins su pagrindiniais dvaro sodybos pastatais ir, žinoma, senuoju svirnu. Radę laimės pasagą, keliausime į Gyvojo žirgo muziejų. Visi vaikai prižiūrimi instruktoriaus pajodinės arba pasivažinės bričkele.

Suraskime prapuolusią Laimės pasagą !

Programos trukmė - 1,5 val.
Kaina asmeniui 5 eur / minimali grupė 15 žmonių. Esant mažesnei grupei nei 15 žmonių, kaina 60 eurų grupei.

Kaina asmeniui su lankytoju centru 6 eur. asmeniui. 
Svarbu: vaikams, kurie jau pažįsta raides, moka skaityti.

Į kainą įskaičiuota: gido paslaugos, ratas pajoti arba ratas apvažiuoti bričkele.

 

Edukacinė programa "Žirgo draugystė"

Kuo skiriasi arklys nuo žirgo? Kaip žirgai išsako savo emocijas ir bendrauja? Ar žirgai turi charakterį? Kaip teisingai ir saugiai elgtis šalia žirgo? Kodėl svarbu mokėti tinkamai paruošti žirgą jojimui? Kaip ir kokį naudoti inventorių? Ką svarbiausia žinoti sėdint ant žirgo? Kaip atsidėkoti žirgui? Kodėl žirgas "turi" 5 širdis? Ar galima žirgą dresuoti?

Į kainą įskaičiuota:
 - Ekskursija su gidu po gyvąjį žirgo muziejų, jo savitu gyvenimu bei veiklomis. Susipažinsite su visais žirgyno gyventojais.
- Edukacinė programa "Žirgo draugystė" - sužinosite ką reikia padaryti raiteliui kasdien, norint joti žirgą. Kaip saugiai elgtis šalia, kaip jį šukuoti ir kaip jam atsidėkoti.
- Kiekvienas dalyvis apjos ratą su žirgu. 

Svarbu: žirgų šėrimas, lepinimas morkomis galimas tik su gidu.

Programos trukmė -  1,5 val.

Kaina 1 asm. (minimali grupė 8 žm.) - 5 eur.

 

Jautmalkės gamtos mokykla

Jautmalkėje kuriame tokią aplinką, kurį įkvėptų, žadintų smalsumą, skatintų pažinti ir saugoti gamtą.

Įsikūrę Kurtuvėnų regioniniame parke, esame apsupti gražiausių miškų, pievų, piliakalnių ir ežerų, todėl ką nuveikti čia suras kiekvienas.

Užsiimame įvairia edukacine veikla - siūlome neformalaus aplinkosauginio švietimo paslaugas, integruotas pamokas, pažintinius žygius, stovyklas moksleiviams, suaugusiems ir šeimoms.

Norite pas mus apsilankyti? Susisiekime! Jautmalkės gamtos mokykla