Iš lankytojų centro - į gamtą

Kviečiame pasivaikščioti tarp "milžinų" Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centro ekspozicijoje "Kraštovaizdžio įvairovė"

Legendos tikina, kad šiuose kraštuose kadaise gyventa milžinų. Bene garsiausias iš jų - Anciulis, kartą nukovęs daugybę priešų ir iš jų kūnų bei pamario smėlio supylęs kalną. Tą kalną žmonės vadina Girnikų šventkalniu, arba Šikšto kalnu. Sakoma, jog tai aukščiausia Šiaulių rajono kalva (abs. aukštis - 183 m), nuo kurios viršūnės matyti 14 bažnyčių bokštai.

Kuršėnuos gyveno milžinas Kuršis, o jo motina Kurtuovė – Kurtuvėnuose. Dar prieš motinos mirtį Kuršis nutarė ją aplankyti, kad gautų jos palaiminimą. Beeinant pas ją, Kuršio klumpės grimzdo į smėlį, jis kaskart turėjo jas kratyti – taip atsirado kalneliai tarp Kuršėnų ir Kurtuvėnų. Kuršis kelyje užgaišo, ir motina mirė tardama: ,,Turbūt jis Kuršėnų vieškelyje nuklimpo“. Tuo metu Kuršis, atsisėdęs ant paskutiniojo Girnikų kalnelio, pravirko ir priverkė visą ežerą ašarų. (taip atsirado Bulėnų ežeras). Apsiraminusiam Kuršiui iš tolo ėmė mirkčioti milžinė Šatrija, Kuršis davė jai pašniaukšti tabako, ana ėmė čiaudėti ir pričiaudėjo slėnį Tarp Šatrijos ir Girnikų kalno. Drėgnas slėnis kaip mat užaugo giriomis, ir tada jau Šatrija atsviedė Kuršiui kirvį, tas kirtęs, bet vienoje vietoje įklimpo ir prasmego. (J.T.Vaižgantas)

 
Kurtuvėnų regioninio parko direkcija siūlo išbandyti maršrutus!
 

Kurtuvėnuose įsikūrusi dvaro sodyba turėtų būti  Jūsų pradžia kelionėje po Kurtuvėnų regioninį parką.

Apžiūrėjus dvaro sodybos teritoriją, siūlome pasirinkti priimtiniausią maršrutą ir ištrūkti į  gamtą!