Penkios Bubių tuopos

Valstybės saugomos penkios Bubių tuopos yra didžiausi Lietuvoje šios rūšies medžiai. Jų viršūnės iškilusios į 31–33 metrų aukštį. Kamienų skersmuo - nuo 1,5 iki 1,8 metro. Storiausia iš šio penketo yra dvikamienė tuopa, kurios apimtis krūtinės aukštyje - 5,73 metro.

Tuopos (Populus) yra aukštaūgiai medžiai. Didžioji tuopa išauga iki 45 metrų, o plaukuotvaisė - iki 60 metrų. Lietuvoje tokio ūgio tuopų nėra, tačiau kai kur (pvz., Šilalės, Tauragės raj.) galima pamatyti šios rūšies medžių, kurių kamieno skersmuo siekia du metrus. Tuopos auga greitai, bet gyvena neilgai – daugelis retai sulaukia šimto metų. Iki 150 metų išgyvena juodosios tuopos, ir tik kanadinė tuopa gali įveikti du šimtmečius.

Žmonės tuopas dar vadina topoliais, jovarais ar ievarais. Lietuvoje gausiai auga tuopų genties atstovė drebulė, taip praminta dėl virpančių lapų. 

Sparčiai augančios tuopos labai naudingos ten, kur reikia sutvirtinti šlaitus. Tuopų mediena tinka popieriui, degtukams, senovėje iš storų tuopų kamienų buvo skobiami loviai mėsai sūdyti. Iš tuopų pumpurų (Gemmae populi) pagamintu tepalu gydomos odos žaizdos, nudegimai, reumatas. Tuopų pumpurai naudojami ekstraktui „Trejos devynerios“ gaminti, plaukų augimą skatinantis tuopos pumpurų aliejus vartojamas parfumerijoje.