Žuvys

Kurtuvėnų regioninio parko ežeruose, tvenkiniuose bei upeliuose gyvena 17 rūšių žuvys, iš jų 11 rūšių priklauso karpinių šeimai. Čia vyrauja stovintiems bei lėtos tėkmės vandenims būdingos kuojos, raudės, lynai, sidabriniai ir auksiniai karosai. Pašvinio ir Bijotės ežeruose yra nemažai karšių.

Jau nuo dvaro laikų Kurtuvėnai garsėja žuvininkystės tvenkiniais. Juose ir šiandien karaliauja karpiai. Nedidelę dalį čia auginamos žuvies sudaro iš Tolimųjų Rytų kilę žolėdžiai - baltieji amūrai. Tvenkiniuose bei aplinkiniuose kanaluose gausu mažų žuvelių - trispyglių ir devynspyglių dyglių, pūgžlių, kurias žuvininkai vadina išlaikytinėmis arba šiukšlinėmis žuvelėmis.  

Plėšriosioms žuvims Kurtuvėnų regioninio parko vandenyse atstovauja lydekos, ešeriai. ES saugomų retų žuvų rūšims priskiriamos kartuolės (aptiktos Vainagių bei Šonos ež.) ir sraunius miško upelius mėgstančios mažosios nėgės. Šios į gyvates panašios žuvys renkasi itin švarią aplinką ir yra laikomos švaraus vandens indikatoriais. Kurtuvėnų regioniniame parke nėra sraunių, deguonies prisotintų upių, gilių ežerų, tad čia neverta ieškoti šaltavandenių lašišinių žuvų.                                                                            

Geriausiai žuvų pasaulis yra ištirtas parko ežeruose bei tvenkiniuose, mažiau pažįstame miško upelių ir Dubysos gyvenimą. Kol kas visai netirta į KRP teritoriją patenkanti Ventos upės atkarpa.