Naujos parodos Svirno galerijoje

    Liepos 22 d. (šeštadienį)  Svirno galerijoje bus atidarytos  dvi fotografijų parodos. Tai Arūno Kulikausko Saulės tako fotografijų paroda ,,8.33 min." bei Giedriaus Petrausko fotografijų paroda ,,FKD" šiuolaikinių menininkų portretai.
     Parodas apžiūrėti galėsite viso Kurtuvėnų teatrų festivalio metu ir jos veiks iki rugpjūčio vidurio.

 

Trumpai apie parodas:

  • ARŪNO KULIKAUSKO Saulės tako fotografijų paroda „8.33 min.“

Fotografijos buvo sukurtos savadarbėmis camera obscura (pinhole) kameromis. Vieninteliam kadrui/fotografijai padaryti, Arūnas iš skardinių sumeistrauja kamerą, įdeda jos vidun šviesai jautrią medžiagą. Tuomet pritvirtina kamerą tokiose vietose, kuriose ji būtų stabili ir nepasiekiama. Atsukta į pietus, atidaryta „akute“ ji paliekama fotografuoti saulės tako ir panoraminio vaizdo. Saulės tako kilimas į viršų dienoms ilgėjant ir leidimasis žemyn dienoms trumpėjant, įsirašo fotografijoje, kaip įsirašo informacija medžio rievėse ar kompaktiniame diske. Vienos fotografijos fotografavimo trukmė gali būti nuo 2-3 savaičių iki pusės metų. Kai ekspozicijos trukmė tokia ilga, vaizde neužsifiksuoja nei žmonės, jų buvimas ir judėjimas, nei automobiliai, tik peizažas, architektūra ir, svarbiausia, – saulės takas. Būtent jis ir yra pagrindinis fotografavimo objektas, todėl tokios fotografijos anglų kalba vadinamos solargraphy. Pirmą kartą su šiuo fotografavimo būdu Arūnas susipažino dar gyvendamas Niujorke, 2007 metais. 

 

  • GIEDRIAUS PETRAUSKO fotografijų paroda ,,FKD" šiuolaikinių menininkų portretai

  Fotomeno niekur nesimokė. Nuo 2010 metų intensyviai ir nuosekliai tyrinėja, kaip 20 - 30-ies metų senumo fotojuosta fiksuoja žmogų, miestą, urbanistinį peizažą. Dirba savadarbe pinhole kamera.

   Šioje parodoje eksponuojamos fotografijos yra sukurtos sena rusiška FKD 13 x 18 cm formato medine plokšteline kamera. Fotografas savo darbais antram gyvenimui prikelia jau pamirštą piktorealizmo stilių. Jo fotografijose matomas šiam stiliui būdingas tapybiškumas, neryškus ir minkštas vaizdas. 

    Giedriaus Petrausko darbuose  susilieja dabarties ir praeities akcentai. Į akis krenta šiuolaikinio pasaulio detalės: moderni apranga, aksesuarai, laisva modelio poza, tačiau pasirinktas fotografijų  stilius mus klaidina primindamas senovę.