SUSKAIČIUOKIME ŽIEMOJANČIUS VANDENS PAUKŠČIUS

   

Suskaičiuokime žiemojančius vandens paukščius

Šiemet jau dešimtą kartą (pradedant nuo 2009 – 2010 m. žiemos) Lietuvoje bus skaičiuojami žiemojantys vandens paukščiai.

 Apskaitos vyks Lietuvos ornitologų draugijos iniciatyva, siekiant ne tik planuoti žiemojančių paukščių apsaugą, bet ir vertinant Vakarų Palearktikos vandens paukščių populiacijų gausą.

Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos ekologai paukščius skaičiuos Ventos – Dubysos perkase, Kurtuvos kanale žuvininkystės ūkio teritorijoje. Tačiau svarbu apskaitas atlikti ir kitur: Ventos ir Dubysos ar kitose upėse, neužšalusiuose kanaluose, vandens saugyklose – visur, kur yra atviro vandens plotų ir gali laikytis vandens paukščiai. Apskaitų metu skaičiuojami ne tik tipiški vandens paukščiai: antys, gulbės, dančiasnapiai, bet ir vandenyje žvejojantys tulžiai, garniai, medžiojantys jūriniai ereliai. Stebint svarbu užrašyti stebėtojo vardą, pavardę, kontaktus, stebėjimo datą, vietą, nurodyti vandens telkinio (maršruto) pradžios ir pabaigos koordinates, stebėtas rūšis ir jų individų skaičių. 

        Apskaitos šią žiemą turi būti vykdomos 2019 metų sausio 9 – 21 dienomis, tačiau laikantis tarptautinio susitarimo reikia apskaitas atlikti sausio 11-13 dienomis. Koordinuodami apskaitų laiką galime gauti tikslesnius duomenis.

Apskaitų stebėtojus registruoja ir duomenis renka Laimonas Šniaukšta. Stebėtojus prašome registruotiselektroniniu paštu lsniauksta@gmail.com arba telefonu +370 686 21857 iki 2019 m. sausio 11 dienos. Registracija yra būtina siekiant optimaliai paskirstyti apskaitų teritorijas dalyviams bei išvengti apskaitų dubliavimosi.

 

 

Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) ir Kurtuvėnų RPD informacija.