SAUGOMŲ TERITORIJŲ SISTEMA – ŠIMTMEČIO LAIMĖJIMAS

Minėdama Lietuvos valstybės 100-mečio sukaktį, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kovo 14 d. organizuoja konferenciją „Saugomų teritorijų sistema – unikalus Lietuvos šimtmečio laimėjimas”. Konferencija vyks LR Seime, kur planuoja suvažiuoti apie 300 dalyvių iš visos Lietuvos. 

Konferencijoje pranešimus skaitys ir dalyvaus Seimo nariai, mokslininkai, Aplinkos ir kitų ministerijų, nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų direkcijų, savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų atstovai. 

Konferencijoje bus prisimintos saugomų teritorijų sistemos ištakos, bus paminėti svarbiausi pasiekimai saugomose teritorijose. Taip pat saugomų teritorijų sistema, vienijanti 5 nacionalinius ir 30 regioninių parkų, rezervatus ir draustinius, Europos ekologinį tinklą Natura 2000, bus pristatyta iš šių dienų pozicijų: kalbės mokslininkai ir specialistai, žurnalistai ir keliautojai. 

Bene pagrindinė kiekvienos šalies priemonė kraštovaizdžiui, gamtai, vertybėms išsaugoti – saugomos teritorijos. Bet dar svarbiau – sukurti saugomų teritorijų sistemą. Daugelyje tarptautinių konferencijų akcentuojama, kad svarbu ne tik įsteigti saugomas teritorijas, bet ir užtikrinti vertybių apsaugą, pritaikyti jas lankymui. 

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus Alberto Stanislovaičio, Lietuva jau turi originalią, įvairiapusišką, integruotą, veikiančią saugomų teritorijų sistemą, apimančią apie 17 procentų visos mūsų krašto teritorijos. Turime kuo pasidžiaugti, ką parodyti visuomenei. 
Per pastaruosius 10-15 metų ypač pasikeitė nacionalinių ir regioninių parkų veidas. Nauji lankytojų centrai su moderniomis ekspozicijomis kviečia leistis gamtos takais. Apžvalgos bokštai atveria didingas kraštovaizdžio panoramas. Pažintiniai takai kviečia atrasti unikalius gamtos kampelius ir jų grožį. Smagu kopti į sutvarkytus ir pritaikytus lankyti piliakalnius, regyklas…

LR Seimas prisidėjo prie saugomų teritorijų sistemos sukūrimo, būtent čia gimė 4 nacionaliniai parkai, 30 regioninių parkų, keli rezervatai ir daugiau nei 100 draustinių. Tad LR Seimo Kovo 11-osios salė yra tinkamiausia erdvė šiam svarbiam Lietuvos šimtmečio laimėjimui paminėti.
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM organizuojama konferencija „Saugomų teritorijų sistema – unikalus Lietuvos šimtmečio laimėjimas” vyks š. m. kovo 14 d. 12 val. LR Seimo Kovo 11-osios salėje.

 

VSTT informacija