Pusiaužiemio žygis Pageluvio ežeryne

2016 m. sausio 24 d. (sekmadienį) kviečiame švęsti Pusiaužiemį ir pakeliauti po Kurtuvėnų regioninio parko Pageluvio ežeryną aplankant net 10 ežerų.

Pusiaužiemį iš žiemos miego pabunda barsukas ir išlenda apsidairyti. Jei barsukas jau pabudęs ir prie urvo pripėdavęs – žiema bus trumpa, jei ne – tai ilga. Tad einam pažiūrėti kaip gyvena barsukas ant Barsukyno kalno.

PROGRAMA

11:00 val. Dalyvių registracija prie Geluvos ežero (Šiaulių r. sav., Bubių sen., Pageluvio k.). Koordinatės: 443816, 6185178 (LKS)

11:10 val. Žygio pradžia (visos transporto priemonės paliekamos stovėjimo aikštelėje)

16:00 val. Planuojama žygio pabaiga

10 ezeru pavŽygio metu planuojama aplankyti:

Geluvos, Šermukšnyno, Raudoniuko ežerus, Barsukyno ozą, Barsukyno, Dubuko, Širvos ežerus, seniausią regioniniame parke Žuikiškės ąžuolą, Butiškės, Bijotės, Juodežerio, Niaukos ežerus ir kitus regioninio parko kampelius (11 km).

PIETŪS. Kiekvienas žygio dalyvis pasirūpina savo užkandžiais, gėrimais ir kitais asmeniniais poreikiais. Pietų pertraukėlė planuoja prie vieno iš lankomų ežerų. Patartina nepamiršti ir draugo bei naujo bičiulio, sutikto žygio metu.

VIEŠASIS TRANSPORTAS. Autobusas Šiauliai – Kelmė (per Pageluvį) 10:00 val.  Kelmė (per Pageluvį) – Šiauliai ~15:40 ; 16:44 val. Reikia išlipti Pageluvio stotelėje ir truputį pasivaikščioti nuo pagrindinio kelio iki ežero pakrantės.

DALYVIO MOKESTIS. 2 € (mokama grynaisiais žygio pradžios vietoje)

REGISTRACIJA / INFORMACIJA. Darius Ramančionis (Kurtuvėnų regioninio parko kraštotvarkininkas) tel. +370 68612612 , el. p. darius@kurtuva.lt

ORGANIZATORIAI. Kurtuvėnų regioninio parko direkcija www.kurtuva.lt

PARTNERIAI. Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas “Aukuras”www.aukuras.lt 

BŪTINA. Pasirūpinti gera nuotaika, patogia avalyne, šiltais drabužiais, alkio ir troškulio numalšinimo priemonėmis (atsižvelgiant į oro sąlygas bei dalyvio asmeninius poreikius)

* Kiekvienas žygio dalyvis atsako už savo sveikatą ir daiktų saugumą. Jei žygio dalyviui yra mažiau nei 18 metų, jis gali dalyvauti tik lydimas suaugusio asmens, kuris prisiima visą atsakomybę už nepilnametį.

P.S. Jeigu bus sniego, galite pasiimti slides, o esant plikledžiui patartina palengvinti kelionę žygiuojant su lazdomus. Žinoma, viskas priklauso nuo Jūsų poreikių ir pomėgių. Iki susitikimo!