Pradėtas įgyvendinti projektas ,,Kurtuvėnų dvaro sodybos parko tvarkymas"

Kurtuvėnų dvaro sodyboje pagaliau pradėtas įgyvendinti pusantrų metų popieriuose ,,čiupinėtas“ projektas ,,Kurtuvėnų dvaro sodybos parko tvarkymas“.
 
Projekto tikslas: išsaugoti vertingąsias Kurtuvėnų dvaro parko savybes ir sudaryti sąlygas visuomenei pažinti ir naudotis vietovės kraštovaizdžio vertybėmis.
Projektas yra tęstinis. 2006 m. dvaro parke buvo atkurta planinė parko takų sistema, tačiau liko neatkurtos medžių alėjos, senieji parko medžiai prastos, kai kurie avarinės būklės. Projektu siekiama Kurtuvėnų dvaro sodybos parko teritorijoje atkurti medžių alėjas, pasodinti dvaro parke augusius vietinius ir atvežtinius medžius ir gėles, taip pat sutvarkyti istorinį mažosios architektūros dvaro sodybos elementą – autentišką akmenų mūro tvorą, vieną iš peizažinio parko kraštovaizdžio dalių.
Įgyvendinant projektą bus nupjauta 18 prastos ar avarinės būklės medžių. Vietoj jų bus pasodinti 26 lapuočiai ir 1 spygliuotis medžiai bei 25 krūmai. Projektu metu bus naujai ar pakartotinai suformuoti beveik 500 m2 gėlynų, kuriuos papuoš įvairios daugiametės gėlės - bijūnai, narcizai, tulpės ir kt. Pradėta tvarkyti ir Kurtuvėnų dvaro sodybos akmenų mūro tvora. Iš viso projekto metu bus sutvarkyta apie 120 metrų tvoros ruožas.
 
Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo
Projekto vykdytojas Šiaulių rajono savivaldybė
Partneris – Kurtuvėnų regioninio parko direkcija