PALYDĖJOME MIGRUOJANČIUS PAUKŠČIUS

Spalio pirmąjį savaitgalį 44-iose Europos ir Azijos šalyse vyko vienas didžiausių ir masiškiausių paukščių apsaugai ir populiarinimui skirtas renginys – paukščių palydos (EuroBirdwatch 2019). Šventės tikslas – didinti susidomėjimą paukščiais, rūpinantis jų apsauga visame migracijos kelyje, kertančiame daugybę šalių. Paukščių palydos buvo organizuojamos kiekvienoje šalyje atskirai, o jų rezultatai vėliau buvo siunčiami Europos paukščių stebėtojų koordinavimo centrui, kurio funkcijas šiais metais vykdė Slovakijos ornitologų draugija.  

Šventei pasibaigus, apibendrinti rezultatai. Iš viso  stebėta daugiau kaip 4 milijonai paukščių. Daugiausia jų suskaičiuota Suomijoje – 1 300 000, Švedijoje – 1 200 000, Vengrijoje - 325 039, Norvegijoje – 220 436, Lietuvoje - 168 433 (5 rezultatas iš dalyvaujančių šalių). Gausiausios paukščių rūšys stebėjimus atlikusiose šalyse buvo baltaskruostės berniklės, keršuliai ir varnėnai, o Lietuvoje – keršuliai, varnėnai ir mėlynosios zylės. Šiemet Palydų metu Lietuvoje stebėta 130 sparnuočių rūšių.  

Kurtuvėnų regioniniame parke spalio 5 d. tradiciškai Palydos vyko Kurtuvėnuose, kur daugiausia paukščių stebėta nuleistuose žuvininkystės tvenkiniuose. Saugyklos, Durpynės tvenkinių dugne, Dambos tvenkinio pakrantėse šventės dalyviai suskaičiavo apie 3000 pempių – tai buvo pati gausiausia sparnuočių rūšis.  Be to, matyta apie 500 trijų rūšių kirų, apie 300 varnėnų, pora šimtų keturių rūšių ančių, po pusšimtį gulbių giesmininkių ir pilkųjų garnių ir t.t. Iš viso suskaičiuota apie 4300 paukščių, apibūdinta 40 jų rūšių, dar keletas liko neatpažinta.  

 

Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) ir Kurtuvėnų regioninio parko informacija
Nuotraukos Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos ir Linos Tautkienės