KVIEČIAME SUSKAIČIUOTI ŽIEMOJANČIUS VANDENS PAUKŠČIUS

Žiemojančių vandens paukščių apskaitos Lietuvoje tapo tradicine ir jau penktus metus iš eilės vykstančia Lietuvos ornitologų draugijos iniciatyva, siekiant ne tik planuoti žiemojančių paukščių apsaugą, bet ir vertinant Vakarų Palearktikos vandens paukščių populiacijų gausą. Kiekvienais metais prie apskaitų prisijungia vis platesnis savanorių ratas, kurių dalyvavimas yra labai svarbus ir būtinas.

Apskaitos turi būti vykdomos 2016 metų sausio 9 – 21 dienomis, tačiau laikantis tarptautinio susitarimo reikia apskaitas atlikti sausio 15-17 dienomis. Taip pat sausio mėnesį Wetlands International / IUCN Duck Specialist Group (DSG) organizuoja rudagalvių ančių lyčių pasiskirstymo tyrimą (plačiau http://www.ducksg.org/activities/compoch/). Kadangi apskaitų metu papildomos informacijos suvesti nereikės, tiesiog prašome stebėtojų atkreipti dėmesį į rudagalves antis ir pagal galimybes nurodyti stebėtų ančių lytį stebėjimo anketoje. 

Detalesnę informaciją apie žiemojančių vandens paukščių apskaitų metodiką bei stebėjimų organizavimą rasite LOD svetainėje www.birdlife.lt. Čia įdėta apskaitų duomenų lentelės elektroninė forma (xls formate), kurią reikėtų užpildyti ir atsiųsti. Jei neturite galimybės užpildyti duomenų elektroniniu būdu, galite atsispausdi šią formą ir užpildytą atsiųsti paprastu paštu.

Apskaitų stebėtojus registruoja ir duomenis renka Laimonas Šniaukšta. Stebėtojus prašome registruotis elektroniniu paštu lsniauksta@gmail.com arba telefonu +370 686 21857. Registracija yra būtina siekiant optimaliai paskirstyti apskaitų teritorijas dalyviams ir apskaitų dubliavimosi.

      Kurtuvėnų regioniniame parke stebėjimus koordinuoja parko vyriausiasis ekologas Vidmantas Lopeta (d.t. 8-41-370336, mob. 868612493).

     Pageidautina stebėjimus atlikti Ventos, Dubysos, kitų upių neužšąlusiose atkarpose (ypač – prie užtvankų), ten kur koncentruojasi žiemojantys vandens (antys, dančiasnapiai, gulbės) ar su juo susiję (žuvimi mintantys kirai, garniai, tulžiai, jūriniai ereliai) paukščiai

 

Kviečiame Jus pagal galimybes dalyvauti šiose apskaitose.