Kurtuvėnų svirno galerijoje Vitalio Čepkausko paroda

Visą balandžio mėnesį kviečiame apsilankyti Kurtuvėnų svirno galerijoje Vitalio Čepkausko parodoje ,,Aukštyn".

 Vitalis Čepkauskas Lietuvoje geriausiai žinomas kaip skulptorius, instaliacijų menininkas, eksperimentinės mados dizaineris. Didelę menininko kūrybos dalį sudaro kompozicijos sukurtos iš panaudotų, rastų ar įsigytų daiktų. Seni daiktai, anot V. Čepkausko, su savimi neša prisiminimus, energiją, ryšį su praeitimi ir jau išnykusiais savininkais. Panaudodamas instaliacijose, autorius juos tarsi „atkuria į dabartį“ bei įtraukia į naują, asmeniniais išgyvenimais paremtą pasakojimą. Darbuose menininkas reflektuoja iš žmogiškosios būties ir įvairių egzistencialistinių išgyvenimų kylančius siužetus, nagrinėja atminties, laikinumo, gyvenimo ciklo, kūrybos, autentiškumo temas.

Parodos ,,Aukštyn“  idėjos atspirtis:

  • Žmogaus kūniškumas yra atviras pasauliui. Vertikali eisena išlaisvina nespecializuotas žmogaus rankas ir atveria žvilgsniui platų horizontą, klausa ir rega tampa svarbesni už lytėjimą, uoslę, skonį.
  • Alegorinis portretas – konkretaus žmogaus atvaizdas, išreiškiantis abstrakčią sąvoką, ar įkūnijantis mitologinį personažą arba herojų.
  • Gravitropizmas – augalųgrybų bei kitų panašių gyvybės formų įvairių organų sugebėjimas užimti reikiamą padėtį Žemės traukos lauko atžvilgiu. Pavyzdžiui, į viršų auga medžiaižolės...
  • Terminas „virš-sąmonė“ turi neutralų pobūdį, kas leidžia nagrinėti patirtį, priklausančią įvairioms pasaulio dvasinėms tradicijoms, pabrėžiant būdingas jos savybes (tylumą, ramybę, šviesą) ir pasekmes (moralinį pokytį)...
  •   Nuo viduriniojo ir senojo geležies amžiaus svarbiausi darbo įrankiai – įvairūs kirviai, peiliai, dalgiai, pjautuvai, vedegos, skiltuvai, ylos, adatos – buvo geležiniai. Jų yra randama piliakalniuose ir gyvenvietėse, kapinynuose – jie dėti į kapą kaip įkapės.

Paroda veiks visą balandžio mėnesį. 

Svirno galerijos darbo laikas: darbo dienomis 8 -17 h.

                                                                      

Organizatoriai:  Kurtuvėnų regioninio parko direkcija, VšĮ ,,Trys kaimai“

                          Parodos kuratorė Oksana Judakova.

 Daugiau informacijos:  info@kurtuva.lt, www.krpd.lt

                                        tel. nr. (841) 370 333