Kurtuvėnų bendruomenė festivalyje ,,POST Kryžkelė. Kurtuvėnai'2016

                     2016 m. liepos 6 d. Kurtuvėnuose įvyko festivalis ,,POST Kryžkelė. Kurtuvėnai ‘2016“, kurį organizavo Kurtuvėnų regioninio parko direkcija, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas  ir Antrųjų Valdovų rūmų klubas.

                      Norime pasidžiaugti mūsų partneriais asociacija ,,Kurtuvėnų bendruomenė“, kurie taip pat įsitraukė į festivalio veiklas. Kurtuvėnų bendruomenė įgyvendinant projektą ,,Laisvės kovų ženklai vaikų akimis“ liepos 6 d. proga Kurtuvėnų dvaro svirne surengė bendruomenės vaikų ir jaunimo piešinių parodą ,,Laisvės kovų ženklai vaikų akimis“.

                      Vaikų piešiniuose atsispindėjo Kurtuvėnų laisvės kovų vaizdiniai. Iš piešinių galime suvokti, kad vaikus įkvepia drąsus 1941 m. vasario 16 d. įvykis, kai netoli mokyklos augusiame berže vietiniai iškėlė trispalvę, taip rizikuodami savo saugumu, Povilas Višinskis, gyvenęs Kurtuvėnuose, su šūkiu ,,Kilk ir kelk“ skatino žmonių lietuvybę, kryžius, pastatytas ant Girniko kalno minint lietuviškos spaudos atgavimo metines, ąžuolo drevėje slėptos knygnešių atneštos knygos.                     

                        Vaikų piešiniai tapo tikra svirno puošmena, piešinių autoriai sulaukė malonių festivalio dalyvių atsiliepimų. Kurtuvėnų bendruomenė džiaugiasi ir viliasi, kad įgyvendintas projektas paskatino vaikų kūrybiškumą, bendruomeniškumą, padėjo ugdyti pilietiškumo jausmą, susipažinti su gyvenamos vietos istorija ir taip susiprinti tapatumą su aplinka. 

 

Projektą ,,Laisvės kovų ženklai vaikų akimis“ finansavo Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija.