Būkime šių dienų buračais!

     Balys Buračas per savo gyvenimą nufotografavo keliasdešimt tūkstančių nuotraukų, kuriose atsispindi lietuvių kultūra, žmonių gyvenimo būdas, buitis, net ir tarpusavio santykiai. 
      Šiandien vartant Buračo fototeką supranti kokią galią turi foto nuotrauka - joje sustoja laikas. Net neabejoju, kad šios trobos savininkas, Buračo paklaustas ar gali ją įamžinti, mintyse pagalvojo - ,,o kam ji gali būti įdomi"? 
      Tačiau Buračas numatė, kad po dešimtmečių ir šimtmečių nuotraukos bylos apie mūsų senolių istoriją. Apie šeimininkių kruopštumą prižiūrint darželius, apie vyrų kantrumą dengiant stogą, apie šeimos vertybes. 
    Ne be reikalo pateikiame nuotrauką, kurioje pavaizduotas koplytstulpis ir koplytėlė. Norime surinkti visą informaciją apie Kurtuvėnų regioninio parko teritorijoje esančią smulkiąją sakralinę architektūrą - kryžius, koplytėles, koplytstulpius. Šiuo metu renkama informacija apie Kurtuvėnų miestelį, Kurtuvėnų, Girnikų, Bulėnų, Viekvedžių, Gervėnų, Skaudvilių, Rimučių, Pociškės, Dirvonų, Sodeliukų, Laisvučių, Linartų, Pašvinės kaimus. 
        Turite savo sodyboje kryžių? O gal visada žavėjotės kaimynų kieme stovimu? O gal žinote kur nuo senų laikų miške kabo koplytėlė? Praneškite! Mums svarbios visos jūsų žinios!

Informaciją galite siųsti el. paštu kornelija.jurgaityte@krpd.lt arba skambinti telefonu 841 370 336